My very first VR experience!

Geçtiğimiz hafta, Bahçeşehir University Galata Kampüsünde VR Lab’ındaydım. Bolca karpuz kesildi (gerçek), korku dolu anlar yaşadım ama Occulus’ı fırlatmadım! 💪 🙂

CfCNz_rW8AAGrkt.jpg-large

Etkinlik, BAU Virtual Lab Direktörü, Sami Hamid’in eğlenceli sunumu ile başladı. Sanal gerçekliğin kısa tarihi, oyundan, mağazalara neler için kullanılabileceği hakkında bir özetten sonra 2016 ile birlikte VR’da ivmelenmenin iyice artacağı ve insanlara daha çok ulaşacağı öngörüsü üzerine konuştuk.

Mobil developer olmanın verdiği bir güzellik de, bunu mobille nasıl birleştiririz, ne tarz uygulamalar yazabiliriz diye düşünebilmek, heyecanlanmak. Son zamanlarda, spor ve sağlıklı yaşam hayatıma biraz fazla dahil ettiğim için, training odaklı uygulamalarda, gamification kullanıp motive edici ve kendine bağlayan gerçeklikler yaratabilir miyiz diye şöyle bir küçük beyin fırtınası yapmadım değil. Mobil teknolojilerin herşeye ucundan dokunuyor olması çok hoş 😁

BAU & CryTek VR Lab’ın en yeni üyelerinden olmam sebebiyle artık sık sık ziyaret edeceğim gibi görünüyor 🙂 WTM, WomenTechMakers Istanbul ekibine güzel etkinlik için teşekkür ederim.

VR ile ilgili küçük bir gerçek, çok kaptırmamak lazım, gerçek dünya bir parça sıkıcı gelebiliyor.😁 Microsoft Hololens ile Augmented Reality örneklerini deneyimlemeyi dört gözle bekliyorum, malum VR’ın büyük kardeşi sayılabilir kendileri. Gerçek hayatla birleşik bir deneyim sunduğundan, ben de Augmented Reality’nin Virtual Reality’den birkaç tık üstte bir deneyim sunacağını düşünüyorum.

English version is coming soon…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s